Elst, 22 oktober 2025 – Vandaag vierde de bouw van Het Gastenhuis Elst, een nieuw liefdevol thuis voor mensen met dementie, het hoogste punt. Samen met wethouder Evert Westerbeek, Het Gastenhuis-initiatiefnemer en directeur, Annemieke Bambach en een afvaardiging van Van Grunsven Groep, Amvest en B+O architecture, werd het behalen van het hoogste punt feestelijk gevierd. Wethouder Westerbeek benadrukte in zijn speech dat Het Gastenhuis een mooie en belangrijke toevoeging is aan de gemeente en de nieuwe wijk. De locatie staat omringd door andere huizen, waardoor de bewoners betrokken blijven in de samenleving.
Dit kleinschalige thuis voor mensen met dementie opent in het voorjaar van 2026 en gaat plaats bieden aan 22 appartementen, waarvan enkele voor (echt)paren. Op de begane grond komen de huiskamers, een open keuken en een tuin rondom. Het Gastenhuis Elst komt in de nieuwe wijk “De Pas”, een groene, ruim opgezette wijk. De locatie is op 5-minuten rijafstand van het centrum.
Het Gastenhuis biedt dementievriendelijke woonzorg voor mensen met dementie en recht op 24-uurszorg (CIZ-zorgprofiel 4 t/m 7). De zorg wordt vergoed vanuit de Wet langdurige zorg.
Bewoner bepaalt
Persoonlijke aandacht, vrijheid en eigen regie voor bewoners staan voorop bij Het Gastenhuis. Bewoners bepalen zelf hoe zij leven, met wie zij omgaan en wat ze doen. De zorg beweegt met hen mee, in plaats van andersom. Het Gastenhuis is een volgend thuis en bewoners richten hun eigen appartement in. En kunnen gewoon de deur uit voor een ommetje, boodschap of bezoek. Ook familie kan komen en gaan wanneer zij willen.
Het normaliseren van ouderenzorg levert kwaliteit op
Als de ziekte zich ontwikkelt, groeit de zorg ongemerkt mee, en hoeven ze niet opnieuw te verhuizen. Het Gastenhuis-initiatiefnemer Annemieke Bambach: “Juist het normaliseren van ouderenzorg levert kwaliteit op. Door het kleinschalig en midden in de wijk te organiseren, met het eigenaarschap laag in de organisatie. Ons concept kost de maatschappij minder dan een regulier verpleeghuis. Terwijl we voldoen aan hetzelfde kwaliteitskader. We hebben bewoners die hun huisdier meeverhuizen, waarvoor we een atelierhoek inrichten en die naar hun schaakclub blijven gaan, of borreltjes blijven drinken in hun favoriete café. Daarnaast zien we de winst van meer werkplezier, verbinding in de buurt en begrip voor dementie in de omgeving."
Hoge klant- en medewerkertevredenheid
Dat het zorgconcept goed werkt, blijkt uit de cijfers van het klant- en medewerkertevredenheidsonderzoek (9,0 en 8,4, ZorgfocuZ 2023) en de enthousiaste reacties van huisartsen waarmee Het Gastenhuis samenwerkt.
Introductiebijeenkomst 19 november
Op woensdagavond 19 november organiseert Het Gastenhuis een introductiebijeenkomst over
Wonen bij Het Gastenhuis Elst. Heeft u interesse in wonen in Het Gastenhuis Elst voor uzelf of voor een familielid/kennis? Of bent u geïnteresseerd in werken bij Het Gastenhuis Elst? Kom dan naar de introductiebijeenkomst. Aanmelden voor deze avond bij kan via de website van Het Gastenhuis. Meer informatie is te vinden op hetgastenhuis.nl/elst
foto en tekst ingezonden door Fleur van Riet, communicatiemedewerker