Het CDA heeft op 8 november 2016 een motie ingediend over het parkeren in de Dorpsstraat in Elst. Zij vragen om een onderzoek in te stellen naar de verkeersveiligheid. Zij menen dat deze is afgenomen en willen daarom terug naar schuin parkeren. Gemeente Overbetuwe heeft deze motie aangenomen en Bureau Goudappel Coffening de opdracht gegeven om een onderzoek uit te voeren. Dit onderzoek staat in het teken van de huidige situatie (recht parkeren) versus de oude situatie (schuin parkeren). Naar verwachting kunnen we op z’n vroegst in de week van 9 januari 2017 de vragen van het CDA beantwoorden.
Dorpsstraaterg druk
Wat we nu al kunnen zeggen is dat het sinds het begin van de herinrichting steeds drukker is geworden in de Dorpsstraat. Er zijn steeds meer auto’s en fietsers. Vooral op zaterdag is het erg druk. Uit de eerste onderzoeksresultaten blijktnamelijk dat er meer verkeer rijdt, dan wat maximaal wenselijk is.
Dat het druk is in de Dorpsstraat blijkt ook uit het recente koopstromen onderzoek. Hierin staat onder andere dat het aantal winkels – sinds het laatste onderzoek in 2009- tegen de landelijke tendensen in, met maar liefst 12% toegenomen en ook het aantal bestedingen sinds 2009 is verdubbeld. Elst blijkt niet alleen van groot belang voor de dagelijkse boodschappen van de Overbetuwnaren, maar wordt ook meer en meer bezocht door mensen uit omliggende gemeenten. Maar liefst 14% van de bezoekers komt uit Arnhem, maar ook 7% uit Nijmegen en 7% uit Lingewaard.
Wethouder Jan van Baal: “We kunnen nog niet vooruitlopen op het onderzoeksrapport naar het schuin parkeren. Maar of we straks terug gaan naar schuin parkeren of niet, het blijft druk in de Dorpsstraat. We zullen meer rekening met elkaar moeten houden en de ruimte die er is als gezamenlijke ruimte zien. Het is nog zo vers, mensen hebben er nog nauwelijks aan kunnen wennen. Vooral fietsers moeten eraan wennen dat ze niet altijd ongehinderd kunnen doorfietsen. Ook zij moeten af en toe wachten op auto’s die in- en uit parkeren.”
Evaluatie
De Dorpsstraat is eind dit jaar klaar. De evaluatie staat gepland voor het eerste kwartaal van 2017.